من زهرا گلستان نژاد هستم

من زهرا گلستان‌نژاد هستم. در سال ۱۳۶۹ در رشته دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدم و بعد از یک ترم در دانشگاه اصفهان به تحصیلم ادامه دادم و در سال ۱۳۷۵ فارغ التحصیل شده و با تلاش فراوان در رشته پروتزهای دندانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پذیرفته شدم، ولی تنها بعد از گذشت دو ماه تصمیم به انصراف گرفتم و بعد از گذراندن دوره‌ی دوساله‌ی طرحم شروع به کار در حوزه‌ی دندانپزشکی کردم که تاکنون هم ادامه داشته است.
اما زندگی من بخش دیگری هم دارد. مثل خیلی از آدم‌های دیگر من هم فکر می‌کردم با قبول شدن در یک رشته‌ی تاپ و یک دانشگاه عالی و بعد از آن داشتن شغل و درآمد خوب، زندگی به سرانجام خوبی می‌رسد و بعد از آن فقط کار من لذت بردن از زندگی است، اما زهی خیال باطل که تازه بعد از آن چالش‌هایم با زندگی شروع شد. زنجیره‌ی بی‌پایان افسوس‌ها و ملالت‌ها که تمامی نداشت و نتیجه‌اش چیزی جز استرس و افسردگی و اضطراب نبود.
چند سالی در این اوضاع و احوال بد روانی دست‌وپا زدم، تا بالاخره تصمیم گرفتم راهی برای رهایی از رنج‌هایم بیابم و این شد که در آن ناامیدی خلاق؟ که به بن‌بست رسیده بودم، به حوزه‌ی علوم انسانی آن هم از نوع وجودگرایی و فرافردی‌اش راه پیدا کردم. راهی که از حدود ده سال پیش آغاز شده و امید آن دارم که تا پایان عمرم رهرو آن باشم.
در طی این چند سال با گذراندن دوره‌های اقتصاد زیست انرژی استاد گرامی آقای دکتر گلی و کلاس‌های مراقبه و ذهن آگاهی هم‌اکنون مربی اقتصاد زیست انرژی و مراقبه‌ی ذهن‌آگاهی و علاوه بر آن دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی عمومی هستم. درحال‌حاضر قصد آن دارم که به‌صورت بین رشته‌ای (دندانپزشکی و روانشناسی) در حیطه‌ی طب مکمل و جایگزین فعالیت کنم و ره‌آوردم از سال‌ها تلاش برای رهایی از رنج افسوس، حسرت و ملالت را با انسان‌های دیگر به‌اشتراک بگذارم.